Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

Anderlecht, un nou pas gresit in Belgia. Pasa de gol pentru Alex Chipciu

17 septembrie 2017 08:04
11 0

Gruparea belgiana Anderlecht Bruxelles se descurca din ce in ce mai greu in campionatul belgian, trupa lui Stanciu si Chipciu inregistrand a treia remiza din acest sezon.

A fost 2-2 scorul dintre Anderlecht si Kortrijk sambata seara, in etapa cu numarul 7 din Jupiler League.

Harbaoui a marcat primul in meci, din pasa lui Alex Chipciu, in minutul 23. Nicusor Stanciu a fost rezerva neutilizata in aceasta partida.

Campioana en-titre se afla acum doar pe locul 9 in Belgia, cu 9 puncte stranse dupa 7 etape.

Recent, alb-violetii si-au facut debutul si in grupele Champions League, pierzand in deplasarea de la Bayern, 0-3.

Sursa: ziare.com