Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

Dinamo pierde primul amical al iernii, disputat cu Hajduk Split

13 ianuarie 2019 15:52
51 0

Dinamo Bucuresti a pierdut primul amical disputat in aceasta iarna, meci care a avut loc in cantonamentul din Antalya, Turcia, in dauna celor de la Hajduk Split, din Croatia.

Dinamovistii au pierdut categoric intalnirea cu locul 6 din Croatia, scor 0-2, golurile fiind marcate de Caktas in minutul 4 si Gyursco in minutul 79.

Un meci in care Rednic a inovat pe mai multe posturi, l-a folosit pe tanarul Esanu in poarta, pe Sorescu fundas dreapta, pe Filip fundas central, iar ca titulari ii mai putem nota si pe Zenke, Atmane, Longher sau Montini.

Dinamo a avut o mare ocazie la debutul mitanului secund, dar sutul mijlocasului Geani Cretu de la marginea careului s-a dus putin pe langa poarta.

Urmatoarele amicale ale lui Dinamo sunt pe 16 ianuarie cu Sion (Elvetia), pe 20 ianuarie cu FK Liepaja (Letonia) si pe 23 ianuarie cu Dinamo Moscova (Rusia).

Sursa: ziare.com