Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

Juventus 3-0/ Revansa lui Messi/ Victorii cu 6-0 si 5-0 pentru Chelsea si PSG

12 septembrie 2017 20:49
15 0

Faza grupelor Ligii Campionilor a inceput, marti, cu victorie pentru FC Barcelona in fata echipei Juventus Torino, scor 3-0, succese categorice pentru Chelsea Londra (6-0 cu Qarabag) si Paris Saint-Germain (5-0 cu Celtic), dar si un esec al formatiei lui Nicolae Stanciu si Alexandru Chipciu, Anderlecht Bruxelles, in fata gruparii Bayern Munchen, scor 0-3, potrivit news.ro.

Tot marti, Benfica Lisabona a fost invinsa de TSKA Moscova cu scorul de 2-1, dupa ce a condus cu 1-0.

La partida Bayern Munchen - Anderlecht, oaspetii au jucat in inferioritate numerica din minutul 11, cand a fost eliminat Sven Kums. Alexandru Chipciu a fost integralist, iar Nicolae Stanciu a jucat pana in minutul 59. Stanciu a primit un cartonas galben in minutul 53.

Au marcat: Neymar '19, Mbappe '34, Cavani '40 (penalti), '85, Lustig '83 (autogol)

Au marcat: Pardo '89, '90+3 / Doumbia '2, G. Martins '13, B. Fernandes '43.

Grupa H: Real Madrid - APOEL Nicosia; Tottenham Hotspur - Borussia Dortmund.

De asemenea, se va citi: Catalanii continua parcursul excelent in La Liga

Sursa: sport.hotnews.ro