FCSB castiga in prelungiri ultimul meci din perioada de pregatire

13 iulie 2018 18:27

12 0

FCSB a invins, scor 2-1, formatia qatareza Al-Gharafa in ultimul meci de pregatire din aceasta vara.

Dennis Man a deschis scorul pentru gruparea ros-albastra in minutul 17, cu o reluare din fata portii dupa o respingere gresita a portarului.

Pentru formatia din Qatar a egalat olandezul Wesley Sneijder in minutul 32, cu un sut superb din lovitura libera din marginea careului.

Scorul final a fost stabilit in prelungiri de Antonio Jakolis, care a adus victoria ros-albastrilor cu o reluare cu pieptul.

In repriza a doua, Dica i-a introdus si pe ceilalti jucatori de pe banca de rezerva.

Primul meci oficial al FCSB din noul sezon va avea loc sambata viitoare, de la ora 21:00, in deplasare la Astra Giurgiu, in prima etapa a Ligii 1.

De asemenea, se va citi: Semifinala dintre Rafael Nadal si Novak Djokovici, suspendata de organizatorii de la Wimbledon. Cand va fi reluat meciul

Sursa: ziare.com