Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

MM Stoica sare din nou la gatul arbitrilor dupa CFR

10 septembrie 2017 19:43
18 1

Partida dintre CFR Cluj si CSU Craiova a starnit un val de comentarii in lumea fotbalului, partida castigata pana la urma de clujeni cu mari emotii, scor 2-1.

A fost totusi un meci cu mari si serioase probleme de arbitraj, totul plecand de la faza din minutul 40, cand arbitrul Comanescu a dictat mult prea usor penalti la contactul dintre Deac si Ferreira, eliminandu-l apoi direct pe jucatorul craiovean.

Imediat, directorul sportiv de la FCSB, Mihai Stoica, a iesit la rampa pe Facebook, postand urmatoarea scriere: "A revenit in forta CFR! E normal sa-i arbitreze celebrul si experimentatul Comanescu. E tinere reciproca, boss...P.S. Noi, penibili cum am fost, am avut penalti clar la 0-0", puncta Stoica, referindu-se la o faza din Viitorul - FCSB, scor 1-0, in care unul din jucatorii lui Hagi a comis un hent clar in careu.

CFR a castigat cu 2-1 partida cu CSU Craiova si s-a distantat acum la 4 puncte de cele 3 urmaritoare ale sale, Craiova, FCSB si Astra.

Va urma insa in Liga 1, saptamana viitoare, partida derbi dintre CFR si FCSB, chiar la Cluj, meci care face parte dintr-o etapa intermediara.

Tot saptamana viitoare, duminica, pe 24 septembrie, gruparea ros-albastra va da piept cu Dinamo pe Arena Nationala.

De asemenea, ai: Jana Novotna (castigatoare la Wimbledon in 1998) a murit la doar 49 de ani

Sursa: ziare.com