Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

Real Madrid a invins Juventus, noua echipa a lui Cristiano Ronaldo (Video)

05 august 2018 07:25
73 0

Real Madrid, campioana Europei, a invins pe Juventus Torino, noua formatie la care evolueaza Cristiano Ronaldo, intr-un meci amical disputat in competitia intitulata International Champions Cup.

A fost 3-1 pentru elevii lui Lopetegui in fata unui Juventus fara Cristiano. Meciul a fost deschis de un autogol al lui Dani Carvajal in minutul 12, iar Juve a condus pana in minutul 39, cand Bale a egalat dupa o pasa a lui Dani Ceballos.

La Real au debutat si noile achizitii Odriozola, Vinicius sau portarul din Ucraina, Lunin.

In alta partida jucata sambata seara la ICC, AC Milan a invins-o pe FCBarcelona cu 1-0, gol marcat de Andres Silva in minutul 93.

Urmatorul amical al celor de la Real Madrid va fi tot cu echipa din Italia, AS Roma, miercuri la New Jersey.

Sursa: ziare.com