Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

România A CÂȘTIGAT două medalii la Campionatul European de Gimnastică de la Glasgow

05 august 2018 20:38
14 0

UPDATE. Denisa Golgotă a mai câștigat o medalie, de argint, la sol, după ce a fost notată cu 13.600. Câștigătoarea, franțuzoaica Melanie de Jesus, a terminat cu un total de 13.766.

Denisa Golgotă a adus, duminică, prima medalie pentru România, la Campionatul European de Gimnastică găzduit de Glasgow. Sportiva „tricoloră” a urcat pe ultima treaptă a podiumului, la finalul concursului de sărituri, după ce a fost notată cu 14.500 și 13.833 , obținând o medie de 14.166. Concursul a fost câștigat de unguroaica Boglarka Devai (14.349), iar pe locul al 2-lea s-a clasat rusoaica Angelina Melnikova (14.233).

De asemenea, se va citi: Judoka Adrian Șulcă, în prim-plan la festivitatea de închidere a Jocurilor Olimpice

Sursa: evz.ro