Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

Sorana Cirstea, invinsa de Venus Williams la Rogers Cup

09 august 2018 19:02
9 0

Tenismena noastra a fost invinsa de favorita numarul 13, americanca Venus Williams.

Fostul lider mondial s-a impus in doua seturi, cu 7-6 (4), 6-4, la capatul unei partide care a durat o ora si 32 de minute.

22:20 - Break la 0 pentru Venus Williams, care va servi pentru castigarea meciului.

22:02 - Sorana nu renunta insa la lupta si continua sa-i puna probleme fostului lider mondial,

21:55 - Tenismena americana si-a intrat in ritm in ultimele game-uri si ea e cea care conduce ostilitatile in aceste momente.

21:37 - Tenismena noastra iroseste o noua minge de break, iar Venus preia pentru prima data conducerea in acest meci.

21:32 - Sorana serveste pentru castigarea primului, dar Venus reuseste breakul si trimite setul in prelungiri.

21:25 - Sorana isi face fara probleme serviciul si se indreapta catre castigarea primului set.

21:09 - Joc foarte bun al Soranei, care nu-i lasa practic nicio sansa americancei in acest start de meci.

INFO: Sorana si Venus s-au mai intalnit de doua ori pana in prezent, ambele confruntari fiind castigate de sportiva din SUA, ultima chiar anul acesta la Indian Wells.

De asemenea, se va citi: Serena Williams, debut in forta la Cincinnati

Sursa: ziare.com