Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

Telespectatorii Realitatea TV, alături de postul de televiziune! Mesaje nenumărate de susținere

15 ianuarie 2019 14:49
236 9
Telespectatorii Realitatea TV, alături de postul de televiziune! Mesaje nenumărate de susținere

Abuz al Consiliului Național al Audivizualului la adresa Realitatea TV. Postul nostru de televiziune a fost sancționat de CNA pentru că a informat. V-a adus informații despre mitingul diasporei din 10 august și despre intervenția dură a jandarmeriei. Realitatea TV a fost monitorizată strict. Pentru modul în care v-am dezvăluit tot ceea ce s-a întâmplat în Piața Victoriei, azi, CNA a hotărât să ne suspende emisia.

Telespectatorii Realitatea TV sunt alături de noi! Mesajele de susținere au început nu contenesc să vină pe mail-urile redacției.

”Rezistați! Am fost mereu și vom fi alături de dumneavoastră! Nu vă lăsați intimidați!”, scrie o telespactatoare.

”Joi, 17 ianuarie, între 19.00 și 19.10, voi fi alături de voi, urmărind Realitatea TV, chiar dacă emisia va fi suspendată în acest interval. Nu credeam că voi fi martor la așa ceva, în anul 2019!”, ne scrie un alt telespectator.

”Ei nu numesc asta gazare, ei o numesc tămâiere!”, scrie un alt telespectator.

”Sunt o admiratoare a postului dumneavoastră, va rog din suflet rezistați, sunteți nemaipomeniși! E incredibil în așa-zisa democrație, să pui calușul în gură unui post de televiziune care spune adevărul! Rezistați! Suntem lângă voi!”, scrie o altă telespectatoare.

Un alt telespectator ne-a trimis și o fotografie realizată special pentru Realitatea TV: ”Je suis RealitateaTV!”

”Chiar daca suntem la mii de km distanta de tara, ne intereseaza tot ce se intampla. Sunt fan Realitatea TV, sunt fan Rares Bogdan. Iubesc oamenii care spun adevarul si au curajul sa intre in lupta cu orcine pentru dreptate. Este dureros sa asistam la o nedreptate. Sunt alaturi de RealitateaTV, indiferent ce se intampla. Curaj, putere si nu va lasati intimidati”!

"Joi seara, in intervalul ordonat de odioasa institutie a neo cenzurii, voi fi alaturi de voi, alaturi de toti cei ce gandesc liber si neingradit. Tineti aprinsa faclia jurnalismului de buna calitate, in slujba oamenilor cinstiti,care muncesc temeinic, platesc taxe si impozite si au speranta pentru viitorul acestei tari", ne scrie un telespectator.

"Luptați oameni frumoși! Suntem alături de voi.Cu toată forța înainte!"

Sursa: realitatea.net

Ponderea în rețelele sociale:

Comentarii - 9
PETREA

17 ianuarie 2019 19:47

SIGUR NU SUNTETI PERFECTI... DAR SUNTETI ATAT DE UTILI !

Goe

16 ianuarie 2019 16:39

Politicizarea structurilor statului a produs o sovietizare inapoiata !!! Bujetarii incompetenti cu salarii mari se simt datori sa ajute ''cit pot'' INDIFERENT DE CONSECINTE ! Nu ii intereseaza nimic, nici prezentul si cu atit mai putin VIITORUL lor, al copiilor lor si al copiilor copiilor lor ! Pacat, mare pacat, lumea din jur nu asteapta, nu pierde vremea, EVOLUEAZA, dar poporul ramine agatat in plasa mizerabila a unor boiernasi frustrati pe care Vlad Tepes i-ar fi educat corespunzator !

Alin

16 ianuarie 2019 15:38

Dreptul la informare, dreptul la liberă exprimare, dreptul la opinie? Vorbe-n vânt! Trăiască PCR! Acest an și anul următor vor fi mai multe alegeri. Cei care nu merg la vot nu au dreptul să se plângă. Dacă consideră că nu merită nimeni votul lor, pot să-l anuleze și să dea astfel o palmă întregii clase politice, dar dacă nu merg la vot, înseamnă că nu-i interesează pe ce lume trăiesc.

Nicolas

16 ianuarie 2019 15:15

oare cit mai trebuie sa suportam marlaniile acestor hoti, distrugatori ai democratiei efemere cu care am mai ramas, vinzatori de tara si calii ai propiului popor? JOS CIUMAROSIE, JOS PENALII...

Viorel

16 ianuarie 2019 23:54

Domnilor, la cât de ipocriți și falși sunteți, demult trebuia să fiți suspendați pe viață, să nu mai instigați lumea la proteste violente și război româno-român, nimeni nu va plânge după limbile voastre spurcate, că vă cad acum pe jos... chiar merită să fiți arestați în draci cu toții. Cu numele de Dumnezeu nu se joacă!

vlad

16 ianuarie 2019 08:51

nu uitati un singur lucru, postul Realitatea poate fi salvat! echipa asta minunata a lui Gusa trebuie sa paraseasca postul pentru ca managementul lui e de kko ce sa mai vorbim. postul nu trebuie ingropat de acesti incompetenti.

UN OM

17 ianuarie 2019 08:10

Felicitari pentru emisiunile de stiri echidistante si care relatau in detaliu REALITATEA de zii cu zii. Din pacate ADEVARUL doare si acum acesti CIORDITORI ai NEAMULUI cocotati in FUNCTIILE DE CONDUCERE vor cu orce pret sa instaureze DICTATURA si ILEGALITATEA in ROMAMIA. Dumneavoastra suntei BARICADA NORMALITATII in aceasta tara VA ROG FRUMOS SA NU RENUNTATI. IMPREUNA UNITI MAI AVEM O SANSA.

COMAN CICILIA

16 ianuarie 2019 01:07

Dezechilibrul de forte este enorm, lipsa de tot ceea ce tine de calitatea umana este extrema pentru multimea aceasta lacomita la toate cele, de la 50 de lei la posturi, functii inalte sau milioane de euro, manata de o mana de mai rasariti: tradarea este in gena romanului; vulgaritatea si confuzia intre ceea ce inseamna destept, inteligent cu descurcaretul au devenit emblematice si motive de fala ? Ce ne mai ramane ? Dumnezeu cel Mare, vezi Tu si judeca Tu ! Fii cu noi ! Nu lasa uitat acest pamant binecuvantat ! Fa-ne sa fim si noi ceea ce se poate numi un popor ! AMIN.

johnneil

15 ianuarie 2019 17:28

Am inceput sa nu ma mai mire nimic in tara asta! Ma intreb daca nu cumva este prea tarziu sa se mai repare ceva...